BROUČCI

Motiv „broučci“ vytvořila ilustrátorka ZukuMalování a tvoření se věnuje už od mala. Tvůrčí energii, kterou nezvládne vybít v práci jako grafička, věnuje tvorbě ilustrací a šití. Ilustrace je pro ni koníček, který přerostl v lásku. Miluje dívat se na věci novýma očima a práci s fantazií.

 

Na obojcích se také podílela ilustrátorka Christiana, která o spolupráci s RE.BRUNS napsala: Spolupráca s RE:BRUNS bola pre mňa zaujímavou výzvou, nakoľko prepája kreativitu s udržateľným ekologickým myslením. Projekt RE:BRUNS má za cieľ využívať recyklované materiály s originálným ilustrovaným vzorom. Pri tvorbe ilustrácií využívam ako inšpiračný zdroj okolitý svet, baví ma hrať sa s neotrelými nápadmi a posúvať hranice tvorby do nepreskúmaných oblastí. Rôznorodé farby a tvary sú bežnou súčasťou môjho života.“

Použité symboly: Beruška. Lidově nazývaná též berunka nebo sluníčko je symbolem štěstí, lásky a píle. Symbolem štěstí je i díky svým sedmi tečkám a symbolem lásky díky své červené barvě. Žízala. Žížaly mají značný význam pro ekosystém. Svojí činností vytvářejí v půdě malé kanálky, které provzdušňují půdu. Žížaly vstřebají za 24 hodin tolik potravy, kolik samy váží.