Dnes při nákupu nad

400

doprava zdarma

Pejkařství a ekologie spolu můžou ladit. Inspirujte se k šetrnosti

Snad všechny pejskaře spojuje jedno, a to láska k přírodě. Nic nenahradí chvíle strávené v lese, na louce nebo v parku s našimi čtyřnohými láskami. Příroda je ale křehká a my bychom se k ní měli chovat tak, abychom si ji tak krásnou mohli užívat i v budoucnosti. I my a naši pejsci jsme její součástí. Přinášíme vám inspiraci, jak se k přírodě jako pejskař chovat co nejšetrněji.

Zatočte s nerozložitelnými sáčky na psí bobky

Věděli jste, že běžnému igelitovému pytlíku trvá něco kolem 25 let, než se rozloží? A také to, že ročně na sbírání bobků po svém pejskovi použijete i 700 sáčků? Když si uvědomíme, že jen u nás v Čechách žijí dva miliony psích parťáků, je jasné, že takové množství plastových pytlíků musí mít na přírodu drtivý dopad. Jde totiž o miliardy kusů sáčků ročně.

Úklid po psích parťácích, a to hlavně ve městech, je určitě nutností. Zkuste ale sáhnout po takovém sáčku, který je zcela rozložitelný. Papírové sáčky bývají ekologickou volbou, ale nejsou po ruce vždy. Pak přichází na řadu sáček vyrobený z rostlinných škrobů a organických hmot. Během několika měsíců se kompletně rozloží a nezbydou po něm žádné mikroplasty. A to za to stojí!

I hračky mohou být šetrné

Přemýšleli jste někdy, odkud pocházejí hračky, se kterými si hraje váš chlupáč? Nejen, že některé v sobě mohou skrývat chemii, fosfáty a látky, které se uvolňují při hraní. Jejich výroba, dovoz až z druhé strany zeměkoule a následná likvidace jsou pro přírodu zátěží. Chcete-li smýšlet ekologicky, nemusíte se vzdávat žádných radostí. Právě naopak! Skloubit zábavu a ochranu přírody je snazší, než byste si mysleli.

Zkuste proto při pořizování hraček pro pejska myslet i na to, aby byly vyrobené z šetrných materiálů, jako je přírodní guma, dřevo, eko kůže, bambus nebo rýžové slupky. Ekologické psí hračky pak bývají spojené lanem nebo bio pryskyřicemi. Navíc jsou často kvalitní, dostatečně odolné a pevné. Zábava s pejskem bude zase hned o chlup lepší!

 

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psy

 

Další tipy pro eko-pejskaření

  • Na výlety, do přírody i na hodiny psích sportů si berte vlastní znovupoužitelnou lahev na vodu. Investujte do takové, která se hodí na cesty, do práce i na toulky přírodou.
  • Trávíte hodně času v přírodě? Pokud narazíte na odhozené odpadky, zkuste je vzít s sebou k nejbližším stanovištím odpadu.
  • Zajímejte se o to, jakou firmu koupí vybavení pro svého mazlíčka podporujete. Citlivá výroba, výběr ekologických materiálů i celkové smýšlení o přírodě je to, co hledáte.

Obojky, kšíry a vodítka s láskou k přírodě

I výroba některých vodítek, obojků a kšír pro domácí mazlíčky bývá pro přírodu zátěží. Udělejte svému pejskovi i sobě radost ekologickými doplňky, které vám navíc oběma budou slušet! Obojky, kšíry a vodítka RE.BRUNS jsou vyrobené z nevyužitých a recyklovaných plastových materiálů. Preferujeme také kovové spony před plastovými a dáváme si záležet i na návrzích a provedení, aby vám dělaly parádu co nejdéle. Vyrábíme je pro vás z lásky k přírodě i k vašim chlupatým miláčkům.