Dnes při nákupu nad

400

doprava zdarma

Co všechno potřebujete předtím, než přivítáte psího miláčka do rodiny?

Příchod pejska do rodiny, která žádného ještě nikdy předtím neměla, je vždy velká událost a je třeba se na ni náležitě připravit. Co by vám rozhodně nemělo chybět ve výbavě, než tento velký krok v životě uděláte? Dále v článku doporučujeme veškeré možnosti a budeme rádi pokud některé z doporučovaného pořídíte právě u nás v RE.BRUNS. Myslíme na pejsky i přírodu a zastáváme názor, že tak jako myslíte na přírodu v ostatních oblastech svého života, tak i pro psí život jsou tyto zásady důležité. 🙂

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psy

Pelíšek

Každý pejsek by měl mít doma své „místo“, kam ho budete odmalička učit chodit, aby tam šel odpočívat nebo tam ležel, když si nepřejete zrovna být rušeni, ale nechcete na něj třeba nechtěně šlápnout. Štěňata mají tendenci se plést pod nohy, a tak je šikovné je na pelíšek naučit už od první chvíle, kdy překročí práh vašeho domova. Pelíšku určete nějaké strategicky výhodné místo (abyste měli psa pod dozorem, ale zároveň místo, aby vám jeho pelíšek nikde nepřekážel – třeba u skříně, kam často chodíte, to není dobrý nápad). Doporučujeme vám pelíšek nepřesouvat. Můžete jich časem pořídit klidně více (my máme jeden v obýváku, kde pejsek leží přes den, a druhý v ložnici, vedle naší postele, kde spinká v noci).

Obojek/Kšíry

Na výběr vhodného obojku nebo kšír se detailněji zaměříme v dalších článcích, nicméně se jedná o něco, co rozhodně ve výbavě mít MUSÍTE. Pokud chcete mít své malé štěňátko venku pod kontrolou, aby něco nesnědlo, zvlášť, dokud není doočkované (což bývá až kolem 14. – 16. týdne štěněcího života), nebo abyste si ho mohli přitáhnout blíž ve chvíli, kdy na něj začne skákat cizí pes, který by malému štěněti mohl třeba nechtěně ublížit, je třeba mít psa za co chytit. A k tomu právě složí obojek anebo kšíry.

Vodítko

Zezačátku doporučujeme na „naučení na vodítku“ vodítka textilní, kratší, dlouhé cca 1 – 1,5 metru. Později můžete svému psímu zlatíčku koupit flexi vodítka, které mají 2, 3, 5 nebo klidně i více metrů. Uvidíte, jak to budete zvládat s tím kratším a jak moc aktivní váš pejsek bude. Pokud se bude držet převážně u vás, stačí vám vodítko kratší, pokud bude chtít běhat do větší dálky a očmuchávat kde co, doporučujeme zakoupit vodítko delší, abyste mohli zůstávat převážně na chodníku, když váš pejsek půjde čmuchat do trávy.

Hračky

Často se stává, že k pejskovi z chovné stanice dostanete i jeho oblíbenou hračku. Do začátku by to mohlo stačit, ale štěňata jsou zvídavá a více je zajímají nové věci, co ještě na hraní neměli. Pokud nechcete, aby se vaše štěně zaměřilo na vaše boty nebo třeba pásek od županu, doporučujeme mu hraček zakoupit více. Můžete je střídat, a tak ho hra nepřestane jen tak bavit. Dobré je pořídit pejskovi i pískací hračky, aby se nebálo kdejakého zvuku.

Misky

Výběr misky je čistě na vás. Misky se kupují standardně dvě – jedna na vodu a jedna na psí žrádlo. Volte misku podle velikosti vašeho pejska. Nemůžete chtít po huskym, aby chlemtal vodu z misky pro čivavy – to by ji nejspíše převrhnl anebo by obsah misky vypil na jeden nebo dva loky.

Granule

S granulemi minimálně ze začátku příliš neexperimentujte. Mohli byste tím svému pejskovi zadělat na střevní problémy. Pokud si budete brát pejska z chovné stanice, určitě dostanete do začátku trochu granulí, a i doporučení od chovatele, jaké granule kupovat. Štěně by mělo dostávat ideálně to, na co je zvyklé odmalička. Většinou se těmito štěněcími granulemi krmí už i březí fena, aby bylo pro pejsky pak zvykání snazší. Pokud přeci jen budete chtít přejít na jiné granule, doporučujeme to dělat postupně a pomalu – do granulí, na které je štěně navyklé, pomalu přidávejte trochu nových. Přechod by měl trvat minimálně týden, jinak můžete pejskovi ve střevech nadělat pěknou paseku!

Pamlsky

Pokud chcete svého psa cvičit a učit plno nových užitečných věcí, tak si pamatujte, že nic není zadarmo. Samozřejmě, že štěně potěší i slovní pochvala a vlídné pohlazení, ale to, co jej potěší nejvíc, je nějaká mňamka. Prodává se jich plno – sušené plíce, sušené maso, psí piškoty, psí čokoláda… to bychom tento článek při všem tom výčtu snad ani nikdy neukončili. Jediné, co vám v tomhle ohledu doporučíme, je to, ničeho nekupovat příliš, abyste věděli, zda zrovna toto vašemu pejskovi chutná. A také se raději zeptejte prodejce nebo chovatele, zda je zrovna tato mňamka vhodná pro štěně.