Dnes při nákupu nad

400

doprava zdarma

Jak pečovat o obojky a kšírky RE.BRUNS

Tohle znají snad všichni pejskaři. Na procházku se vydáváte oba vyfešákovaní, čistí a bez poskvrnky. A vracíte se od hlavy až po paty i tlapky od bláta. A to v tom lepším případě. V tom horším si váš pejsek našel něco, co považoval za voňavé a potřeboval svou lásku projevit vyválením. Často tyto veselé výlety do přírody odnášejí i kšírky a obojek. Co ale s nimi? Nebojte, vše jde napravit, i když je váš pejsek milovníkem bahnitých kaluží.

O barvy se nebojte

Všechno od RE.BRUNS je ušité z recyklovaných materiálů. Někdo by si možná mohl myslet, že toho recyklovaný materiál nevydrží tolik a že bude náchylný na zničení. Ale pravý opak je pravdou! Kvalita látky vás překvapí. Je stálobarevná, proto nevybledne a barvy zůstanou tak krásné jako na začátku i při častém nošení. Stálý je i střih a pevnost, a to díky látce i díky šikovnosti českých švadlenek, které si dávají doopravdy záležet. Proto vás každé vyprání nemusí mrzet.

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psy

Perte raději v ruce

Při praní obojků, kšírek a vodítek se raději vyhněte pračce. Protože jsou naše výrobky poctivé, mají na sobě robustnější kovové spony, které by mohly při praní poškodit buben pračky. Ideálním postupem je proto ruční praní, které je i šetrnější.

Co používat při praní

Protože doporučujeme prát hlavně v ruce, doporučujeme i z tohoto důvodu šetrnější přípravky. A protože myslíme šetrně, radíme vám používat ty, které myslí na přírodu. Tedy prací prášky a gely bez bělidel, tenzidů a podobných chemikálií. Přeci jen, i pejsci bývají citliví na chemii a někdy jim přípravky, které v domácnosti používáme, mohou zadělat na nepříjemnosti.

Pro praní kšírek, obojků a vodítek doporučujeme zejména prací gely z mýdlových ořechů nebo ekologické mýdlové prací prášky.

Jak doporučujeme prát

Kšírky, obojek nebo vodítko vyperete v ruce jednoduše. Pokud jde o běžnou údržbu, pod vlažnou vodou je omyjte, naneste prací přípravek a jemně promněte. Propláchněte pod čistou vodou, zlehka vyždímejte a dejte sušit.

Postup pro zaneřáděné kšírky a obojek jsou podobné. Jen je doporučujeme předem namočit ve vlažné vodě, případně nejprve odstranit největší nečistoty pod tekoucí vodou.

Co je to vlastně za materiál?

Většina doplňků a vybavení od RE.BRUNS je z recyklovaného polyesteru. Ale co je to vlastně za látku? Jde o speciální materiál, vyrobený z recyklovaných zdrojů. Při výrobě se suroviny čistí, drtí a vznikají vlákna, která mají í skvělé vlastnosti. Na výrobu látky z recyklovaného polyesteru se využije cca o 90 % méně vody a 70 % méně energie než při výrobě běžného polyesteru. A nižší je i uhlíková stopa. Recyklovaný polyester tak nejen šetří přírodu, ale je také pevný, nemačká se, snadno se udržuje a je velmi odolný. Ideální pro psí vybavení!