Dnes při nákupu nad

400

doprava zdarma

Jak správně vybrat obojek pro svého pejska?

Jednou z hlavních věcí, kterou byste měli svému novému čtyřnohému parťákovi pořídit, je bezpochyby obojek. Jenže obojků je spousta, a kdo se v tom má vyznat, že…? Tak my vám teď poradíme, jak vybrat ten správný právě pro toho vašeho mazlíčka.

Nejprve je nutné si říct, k čemu obojek slouží. Ačkoliv na trhu je mnoho typů, barev, různých materiálů, je důležité především pamatovat na to, že obojek pro psa je určen k jeho ovládání a kontrole, zpravidla prostřednictvím vodítka. Ostatní funkce, jako např. dekorační, ochranná, výcviková, monitorovací nebo identifikační, bývají vždy až na druhém místě.

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psyObojky bývají vyrobeny nejčastěji ze 3 základních materiálů – textil, kůže a kov.

Výhoda textilního obojku je, že je na krku lehký, je jich k dostání nepřeberné množství různých barev a vzorů, navíc bývají poměrně levné. S tím jde ovšem ruku v ruce i fakt, že příliš dlouho nevydrží a plastové přezky na zapínání se mohou časem rozbít.

Určitě poslouží dobře menším plemenům psů s klidnější povahou. Ovšem čím živějšího a nevyzpytatelnějšího pejska máte, tím tlustší by měl obojek být, aby se pejsek při velkém cuknutí nebo zatáhnutí neporanil. Hodně hubené obojky nejsou vhodné pro žádného psa, ani pro ty nejmenší. Naše ekologické obojky od RE.BRUNS, které jsou šetrné nejen k vašemu novému členu rodiny, tak také k přírodě, jsou pro štěňátka i dospělé psy ideální variantou. Váš pejsek zaujme na první pohled a zároveň bude v pohodlí i bezpečí. Doporučujeme je pro všechna a i pro štěňata, protože bývají nejlépe nastavitelné.

Kožené obojky bývají dobrou investicí do budoucna – obojek z pravé hovězí usně vám vydrží klidně i několik generací. Jsou sice dražší, ale tato investice se v porovnání s textilními rozhodně vyplatí. Nevýhodou bývá to, že jsou na krku těžší. Doporučujeme je pro střední a velká plemena s objemným krkem a touhou s páníčkem cloumat. Kožené obojky doporučujeme široké minimálně 2 centimetry.

Kovové obojky bývají dobrou volbou pro středně velké a velké krátkosrsté psy (dlouhosrstým se do nich mohou skřípat chlupy). Bývají nejlepší volbou při výcviku psa, jelikož při zátahu psa přiškrcují a zařezávají se. Ovšem nepleťte si je s „výcvikovými obojky“, to je samostatná kapitola a o nich někdy jindy. Nevýhodou kovových obojků bývá vyšší váha a také možnost koroze, ale to záleží na použitém materiálu.

Ať už svému psímu miláčkovi vyberete jakýkoliv typ a jakýkoliv materiál obojku, myslete na to, že při vybírání správné velikosti by se vám pod zapnutý obojek měly vejít minimálně dva prsty. Tak zaručíme, že psa nebude obojek škrtit, a zároveň, že se z něj nezvládne vyvléknout.

Doufáme, že jsme vám nyní dali dobrý začátečnický návod, jak vybrat obojek právě pro vašeho psího kámoše.

Designové textilní obojky vyrábíme i u nás, v RE.BRUNS. Navíc jsou ekologické, pohodlné a šetrné…a hlavně jsou z vysoce kvalitních recyklovatelných materiálů, protože myslíme na životní prostředí. Podívejte se na náš e-shop www.ReBruns.cz a třeba právě tam seženete ten pravý.