Re.Bruns Ekologické doplňky pro psy

jsme česká eko značka

RE.BRUNS to jsou české obojky, kšíry a doplňky pro psy, které jsou šetrné jak k pejskům, tak k přírodě. Spojuje nás láska ke zvířatům, přírodě a kreativita. Přidejte se k nám a udělejte radost sobě i svému čtyřnohému parťákovi. 

proč jsme se do projektu pustilI?

Začalo to jednoduše. Zakladatelka Victoria často se svým psem Brunem (od něj je i odvozen název) cestuje a miluje parky a přírodu. Samozřejmě tak při procházkách potkávala mnoho různých dalších pejsků a pozorovala, jaké mají pejsci vodítka, obojky nebo kšíry. Victorii, stejně jako jejím přátelům, nestačila nabídka, která na trhu byla – ať už šlo o nabídku designů psích doplňků nebo o kvalitu a zpracování. Victorie má totiž ekologické smýšlení a preferuje kovové spony před plastovými, které navíc nejsou tak odolné.

Ekologii dodala i do motivů, které vytvořila ve spolupráci s českými ilustrátory a jsou inspirované přírodou.

V roce 2018 začala Victoria vše vymýšlet. V roce 2019 vznikly první prototypy a zkoušení na všech psech v okolí. Řešil se střih kšír, materiál i provedení. Hlavně u kšír jde především o prodyšnost a pohodlné nošení. Vyhovují tak i těm nejnáročnějším pejskům. Brzy o Victoriiny výrobky začal být velký zájem a tak se rozhodla do toho pustit a RE.BRUNS je tu nyní i pro vás!

Udržitelnost – pro naši planetu i mazlíčky

Planeta pro život je jen jedna. Navíc je křehčí, než by se mohlo zdát a rány, které jí lidé způsobují, se opravdu těžko napravují. Masová výroba se lidem vymyká z rukou. Zvykli jsme si mít levné věci, které jednoduše vyhodíme, když se za pár měsíců rozbijí. Jenže to, že je vyhodíme, neznamená, že zmizí ze světa. Zapříčiní znečištění vody, produkci emisí a hromadění odpadu v přírodě.

V RE.BRUNS proto z plného srdce podporujeme udržitelnost. Naše materiály neobsahují zbytečné plasty, ale materiály, jejichž výroba je šetrná. Nenajdete v nich nic škodlivého a pokud u nás svému
psímu parťákovi či sobě pořídíte jakýkoliv doplněk, můžete si být jistí tím, že vám vydrží opravdu dlouho.

Mezi materiály, které používáme, najdete recyklovaný polyester, kvalitní kov a BIO bavlnu. Vše navíc dlouho vydrží díky své kvalitě. Všechny doplňky šijeme v Čechách. Kvalitní střihy i pevné švy si vzaly na starost šikovné české švadlenky.

Co podporuje udržitelná výroba módy pro pejsky i páníčky

Snížení spotřeby a znečištění vody

Masová výroba textilu na celém světě spotřebovává velké množství vody, znečišťuje ji a znehodnocuje půdu. Věděli jste, že výrobou jednoho bavlněného trička se spotřebuje 2 700 litrů pitné vody?

Jedinému člověku takové množství stačí k pití na 2,5 roku! BIO bavlna je daleko spořivější, a to nejen vzhledem k vodě. Udržitelné materiály přispívají ke snížení spotřeby pitné vody, a navíc se z nich neuvolňují mikroplasty do oceánů i do zásobáren pitné vody.

Snížení emisí skleníkových plynů

Emise uhlíku mají velký dopad na životní prostředí. Uhlíková stopa, kterou za sebou nechávají velké módní řetězce, tvoří celosvětově 10 %. Koupí udržitelné módy tak přispějete ke snížení emisí CO2.

Méně odpadu na skládkách

Lidé si zvykli vyhodit to, co nepotřebují. A nosí-li oblečení, nebo kupují doplňky, které jsou nekvalitní a za pár měsíců se roztrhají, znamená to, že tyto nechtěné věci putují do spaloven nebo na skládky. Proto nosme a kupujme oblečení i doplňky pro naše mazlíčky, které jen tak nezestárnou a budou nám i planetě dělat radost déle než pár týdnů.

Materiály, které má ráda příroda a zamilujete si je i vy

Nad materiály, ze kterých vyrábíme naše doplňky pro psy i páníčky, se hodně zamýšlíme. Chceme, aby byly co nejšetrnější k přírodě a také, aby byly pro vašeho psího kamaráda bezpečné. A samozřejmě musí být i kvalitní, aby vydržely řádění, hry a pohyb venku v přírodě. Přeci jen, i my jsme pejskaři a moc dobře víme, co od psích kšír, obojků, vodítek i dalšího vybavení čekáme.
Re.Bruns Ekologické doplňky pro psy

Podívejte se, jaké materiály používáme při výrobě

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psy

Kovové spony

Už dávno jsme se rozhodli, že na našich výrobcích nebudou zbytečné plasty. Důvodem je, že nechceme podporovat jejich zbytečnou produkci a také to, že kovové spony jsou prostě pevnější a kvalitnější. Hodně toho vydrží, a to i u pejsků, kteří jsou hodně hbití a aktivní. Kovové trojzubce jsou velmi robustní, pevné, a navíc se snadno rozepínají i zapínají. I když jsou o něco těžší než plastové spony, nosí je bez problémů i malí pejsci.

Kovové spony s vyrytým logem RE.BRUNS najdete nejen na obojcích, ale i na naších kšírách.

Recyklované materiály

Přírodu máme v krvi i v našich srdcích. Chceme, aby nám co nejdéle vydržela, a tak šijeme jen z certifikovaných recyklovaných materiálů, zejména z recyklovaného polyesteru. Ten se vyrábí z již existujícího plastu a při výrobě se ušetří mnoho energie i vody. Recyklovaný polyester je vyrobený například z vylovených rybářských sítí, která v moři páchá velké škody nebo z PET lahví.

A je takový materiál použitelný? Více než to! Je velmi kvalitní a příjemný. Musí také projít skutečně přísnými testy a splňovat přísná kritéria. Nejvyšší kvalitu zajišťuje certifikace OEKO-TEX a Global Recykled Standard, kterou mají i naše materiály. 

Naše doplňky pro psy z recyklovaných materiálů se navíc dobře udržují, jsou pevné a velmi odolné. Výsledná látka je opravdu příjemná, měkká, prodyšná a také pružná. Pejskovi se přizpůsobí při každodenním nošení a materiál lze snadno prát.

Co přináší recyklovaný polyester

Látky z recyklovaných materiálů, ze kterých vyrábíme naše psí doplňky, pomáhají k čištění planety od zbytečného plastu, a zároveň přispívají k tomu, aby klesala jeho produkce.

Biobavlna

Při vymýšlení designových doplňků inspirovaných přírodou myslíme nejen na psy, ale také na jejich páníčky. Do nabídky jsme proto zařadili také trička pro pejskaře. A jak jinak, než z materiálu šetrného k přírodě – z biobavlny. Bavlna je materiál, který se na světě používá opravdu hodně. Najdeme ji kolem nás snad všude, kam se podíváme. Ale jak to bývá, její výroba v masovém měřítku je pro planetu zátěží. Cestou k udržitelnosti je organická neboli BIO bavlna. Farmáři ji pěstují bez pesticidů v odpočinuté půdě, ke které se chovají s respektem. Pěstitelé navíc dodržují podmínky pro ekologickou produkci a půdu hnojí kompostem bez chemie. A pouze bavlnu, která splňuje mezinárodní normy, můžeme nazývat BIO nebo organickou. Přesně z takové pro vás trička šijeme. Kromě toho, že je BIO bavlna jasnou volbou pro přírodu, je i skvělá pro váš šatník. Je už na dotyk jemná a příjemná a vydrží delší nošení než běžné oblečení. Tkanina se zpracovává tak, že ten rozdíl cítíte. A to doslova. Nesmějí se totiž používat formaldehydy a BIO bavlna má příjemnější vůni. Pokud se rozhodnete po oblečení z BIO bavlny, uděláte něco pro přírodu i pro sebe. Zdravější materiály, které déle vydrží a pěstují je lidé se vztahem k půdě i k Zemi, jsou jasnější budoucností nás všech.

Novinky / Aktuálně

Pamlsky pro psy – Jak vybrat ty nejlepší a čemu se vyhnout?
Už si ani neštípnou. Repelenty pro psy a jejich varianty
Jak se připravit na zkoušku či závod s pejskem