Dnes při nákupu nad

400

doprava zdarma

Bombajská kachna – ryba – 3 ks

Bombajská kachna – ryba – 3 ks

Bombajská kachna – SUŠENÉ RYBÍ MASO – A pejsek se bude ještě v noci olizovat!

Vysušené pásy rybího masa i s kůží z mořské ryby Bumalo indický. Vynikající pamlsek pro psy nebo i lehká svačinka v průběhu dne.

  • Bezpečný pamlsek pro psy
  • Intenzivní chuť a zpestření jídelníčku
  • Dentální pamlsek
  • Nízký obsah tuku
  • 100 % přírodní pochoutka
  • Bez obilovin a umělých barviv
  • Vyšší zápach

Tuhá konzistence vhodná pro posilování a čištění zubů psa. Maso má intenzivní rybí pach. Vhodné pro střední a větší psy, kteří zbožňují ryby. Produkt pochází z tradiční Indické výroby.

Doporučujeme také ochutnat Vepřový rypák medový.

66 

Hodnocení:

5/5

Kategorie:

Popis

Bombajská kachna – sušená ryba pro psy

Charakteristika :   „Bombajská kachna“ je slangem pro mořskou rybu Bumalo indický ( Harpadon nehereus ). Tento neobvyklý název dostala ryba ještě za dob kolonizace Indie Angličany v 19. století. Jde o zkomoleninu původního názvu z bengálštiny Bombay Daak ( Bombajská pošta ), což byly poštovní vlaky přepravující toto sušené rybí maso, na anglické Bombay Duck ( Bombajská kachna ).Tyto vlaky totiž silně páchly rybinou na desítky metrů okolo a tak se uchytilo rčení „Smrdíš jako Bombajský vlak ( daak ) “ z čehož se záhy stalo anglicky vyslovované Duck ( kachna ).

Složení:  Syrové, sušené rybí maso i s kůží, bez šupin, nakrájené na pásy, bez jakýchkoliv dalších zchutňujících úprav.

Obsah živin na 1 kg krmiva:  Bílkoviny (NL) – 67 %, Tuk – 4 %, Popel 12 %, Vláknina – 0,2 %, Vlhkost 8 %.

Možnosti použití: Sušené rybí maso používejte především jako pamlsek, či odměnu pro psa. Protože jde o čistě přírodní sušené maso, lze jej v případě potřeby použít i jako menší svačinku k lehkému zasycení psa v průběhu dne. Pro svou tuhost jsou pásy masa vhodné jako posilovače žvýkacích svalů psa, čistí povlak ze zubů a snižuje výskyt zubního kamene. Není vhodné pro mini plemena nebo starší psy s horšími zuby.

Tato ryba je hojně lovena v ústí Indických řek vtékajících se do oceánu, kde slouží k obživě obyvatel. Do Evropy se dováží především jako sušené maso pro zvířata. Sušené rybí maso z Bumala je nakrájené na úzké pásy o délce cca 20 – 30 cm a přirozeně pozvolna sušené na slunci na větrných indických plážích. Výrobek obsahuje 100 % sušeného rybího masa, které je bez konzervantů, stabilizátorů barvy masa nebo dokonce barviva. Dodá psovi vysoký podíl esenciálních bílkovin, vitamínů i minerálů.

Pásy sušeného masa „Bombajské kachny“ mají béžovo hnědou barvu a přirozenou intenzivní vůní po rybí surovině. Konzervace je pouze dokonalým vysušením na slunci. Pásky jsou z větší části stejně velké a poměrně houževnaté.

 

Pokud se pes nedopatřením dostane k pamlsku sám a sežere ho více, nic se neděje. Jde o přírodní surovinu, která ani při větším jednorázovém příjmu organizmus psa nijak nepoškodí. Protože jde o plně vysušený výrobek, dbejte aby měl pes trvalý přístup k vodě.

Skladování a spotřeba: Dobu spotřeby doporučuji pro zachování chuťové hodnoty ideálně do 3 – 4 měsíců od nákupu. Skladovat v chladu do max. 18 °C. Dobře zabalený a zamražený výrobek je však možno používat až 12 měsíců od nákupu.

Hodnocení

Hodnocení

4.4/5

Hodnocení

Hodnocení

zákazníků doporučuje

Hodnocení

recenze zákazníků