Dnes při nákupu nad

400

doprava zdarma

Pamlsky pro psy – Jak vybrat ty nejlepší a čemu se vyhnout?

Snad všichni pejskaři mají v zásobě pamlsky, které si může jejich pejsek užívat při nejrůznějších příležitostech. Ale i v této záležitosti je možné sáhnout vedle. Jak pesanovi vybrat ty nejlepší pamlsky, na kterých si nejen pochutná, ale také pro něj budou vhodné?

Roztřiďte si je

Pamlsky můžeme roztřídit do tří hlavních skupin podle příležitosti, ke které je psovi nabízíme. Pořídit je můžeme na trénink a výcvik, na zabavení a také jen tak na mlsání.

1. Tréninkové a výcvikové pamlsky

Pamlsky jsou pro pejsky skvělým zpestřením, a to i při psích sportech, při učení triků i v běžném životě. Na trénink a výcvik je vhodné volit menší měkké a poloměkké pamlsky, které pes snadno spolkne.

Při tréninku slouží pamlsky hlavně jako motivace. Proto je ideální menší velikost, abychom na konci neměli místo nadšeného psího parťáka přecpaného jedlíka. Zároveň bychom měli dávat pozor na výživovou hodnotu dobrot. Na trénink je vhodné například sušené maso nastříhané na malé kousíčky. V psím sortimentu najdeme i pamlsky, které jsou určené přímo pro psí sporty a na tréninky.

2. Dobroty na zabavení

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psy

Pejsci milují žvýkání. Uklidňuje je a uvolňuje hormony, které jsou zodpovědné za příjemné pocity. Když dáme pejskovi žvýkací pamlsek, také ho to zabaví a unaví.

 

 

Další výhodou je také to, že pamlsky na žvýkání pomáhají čistit psí chrup.

Chcete-li svému pejskovi pořídit takovou žvýkací zábavu, doporučujeme přírodní pamlsky, jako jsou kosti na okus, sušená masa, vazovice a další dobroty, čerstvé i sušené. Některé nám lidem nemusí vonět, ale pro naše chlupaté miláčky jsou tím nejlepším.

Ideální je také pamlsek zvaný Himalájská tyčka, kterou najdete i u nás na e-shopu. Pejska zabaví i na hodiny, napomáhá dentální hygieně a je kompletně přírodní. A má i další pozitiva!

3. Pamlsky na mlsání

Chcete-li svému psímu kamarádovi sem tam dopřát nějakou dobrotu jen tak, můžete mu koupit kvalitní sušenky a sušší pamlsky pro domácí mlsání. Jen pozor, abychom to nepřeháněli. Pozorujte linii svého pejska i složení pamlsku. Také můžete zkusit pamlsky upéct doma.

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psy

Šest tipů pro výběr pamlsků

Někdy je z toho množství, které najdeme v obchodech, těžké vybrat nejvhodnější pamlsky. S těmito pravidly ale nesáhnete vedle.

Sledujte složení

Některé pamlsky neobsahují ingredience vhodné pro psy. Pozor na přílišné množství obilovin, cukru a barviva. Na pamlscích některých výrobců ani složení nenajdeme. Takové nejsou důvěryhodné a doporučujeme se jim spíš vyhýbat.

Zdraví na prvním místě

Pamlsky by měly být pro psa zdravé nebo přinejmenším nesmí být škodlivé. Nemají zatěžovat zažívání a způsobovat trávicí potíže. Čím přírodnější a méně zpracované, tím lepší.

Kalorie jsou na škodu

Někteří výrobci dávají do pamlsků zbytečný cukr, obiloviny a tuk. Když budeme pejskovi takové pamlsky podávat, bude to mít negativní vliv na jeho kondici i celkový stav. Zkuste proto vybírat ty nízkokalorické.

Namlsat, ne nakrmit

Hlavně při tréninku a výcviku by měly pamlsky psa motivovat ke spolupráci, ale ne ho překrmit. Vybírejte spíš menší pamlsky, díky kterým bude mít pes pocit, že dostal daleko víc.

Hlavně, ať chutná!

Pejskovi by pamlsky měly hlavně chutnat. A to zejména při výchově a výcviku, kdy potřebujeme, aby nám věnoval pozornost. Pamatujte, že pozitivní motivace je to hlavní. Nemá váš pes rád suchary? Dopřejte mu sušené maso. A naopak. Zkoušejte, co má rád.

Podle věku a kondice

Pamlsky musíme také vybírat podle toho, jakého psa máme doma. Pro štěňátko budeme kupovat jiné než pro psího seniora. Dbejte na to, aby pejskovi seděly se vším všudy.

Čemu se vyhnout obloukem

Chcete-li pro svého psa to nejlepší, vyhněte pamlskům z prané buvolí kůže. Všichni je známe ze zverimexů v mnoha barvách, tvarech a velikostech jako botičky, kostičky nebo kroužky. Na první pohled se zdají být neškodné, jejich zpracování ale zahrnuje nevhodné přípravky a chemikálie. Buvolí pamlsky navíc pro pejska nejsou žádným přínosem, protože jsou vyrobené pouze z kůže, která není vhodná pro konzumaci. Pes se s ní může udávit nebo mu může ucpat střeva a žaludek a způsobit vážné zdravotní komplikace.

Také pozor na lidské dobroty. Tabu jsou například uzeniny, a to kvůli koření, tuku a soli, které obsahují. Pro psí ledviny a zažívání jde o bombu, kterou citliví pejsci mohou odskákat. Pozor i na čokoládu, některé druhy ovoce a sladkosti, které pejskovi mohou opravdu ublížit.

Vždy chtějme to nejlepší

Naši psí kamarádi nás milují, a tak si vezmou vše, co jim nabídneme. Sami nedokážou odhadnout, co je pro ně dobré a co ne. Jako páníčci a jejich ochránci bychom měli vždy kupovat jen kvalitní pamlsky a dobroty. Zkuste se vyhnout levným pamlskům s podezřelým složením nebo těm, které složení nemají uvedené vůbec. Mohou být plné barviv, náhražek, konzervantů a surovin s podezřelým původem. Aby se pejsek těšil co nejlepšímu zdraví, vždy mysleme na to, co mu nabízíme.