Dnes při nákupu nad

400

doprava zdarma

Péče o pejska v zimě

Ta pravá zima u nás teprve začne. A máte-li doma pejska, který žije v bytě, třeskuté mrazy by mu při pobytu venku mohly ublížit. Zejména, pokud jde o malé plemeno nebo štěňátko. Jak o pejska, který žije v bytě, v zimním období pečovat? Máme pro vás pár tipů.

Některá plemena zimu ani nezaznamenají, a naopak příchod chladného počasí vítají jako změnu oproti letním vedrům. Jde hlavně o chlupatá plemena šlechtěná pro práci v nepříznivém počasí. Chundelatí ovčáci, novofunlanďané nebo border kolie si tak se zimou nebudou dělat takovou hlavu jako čivavy, bišonci nebo jorkšíři. Vždy ale sledujte, jak pejsek na chladné počasí reaguje, zda se neklepe a zda se chová radostně jako vždy a podle toho se rozhodněte, zda potřebuje speciální péči.

Psí tlapky v dobré kondici

Hlavně ve městech bývá problémem posypová sůl. Ta způsobuje svědivé vyrážky a praskání polštářků na tlapách. Pejsci si navíc packy olizují, a tak se sůl může dostat do zažívání a způsobit průjmy nebo zažívací problémy. I v místech, kde technické služby sůl nepoužívají, se setkáváme se štěrkem, který v kombinaci s mrazem může citlivé psí packy poranit.

Nejlepší je psí packy nechat drsné. Polštářky psích pacek fungují jako podrážka boty a čím jsou jemnější, tím mají menší obrannou bariéru. Po každé procházce městem packy pejskovi omyjte a zbavte soli. Pokud packy ale přeci jen popraskají, mažte je pejskovi vazelínou nebo krémem s kolagenem nebo s voskem. V případě, že jsou už popraskané více, doporučujeme pejskovi dávat na procházku botičky, aby se do ran nedostaly nečistoty nebo další sůl.

Do péče o tlapky bychom měli také zahrnou pravidelné zastřihávání srsti mezi polštářky tlapek, na které se usazuje sníh a vytváří hrudky. Ty znepříjemňují pejskovi pohyb.

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psy

Psí oblečky – jsou v zimě nutné?

Pejskaři se rozdělují na dva tábory. Na ty, kteří by pejskovi obleček nikdy nenavlékli a na ty, kteří pejskovi dávají bundičku i na procházku kolem bloku. Pravda nejspíše bude někde uprostřed. Bundičky a oblečky ocení hlavně pejsci senioři a menší plemena jako čivavy nebo maltézáčci, kterým nedělá dobře ani náhlá změna teploty. U větších psích plemen jsou bundy vhodné na dlouhé zimní túry do hor a také při sportu, kdy pejsek odpočívá na svém místě a mohl by po výkonu prochladnout.

Pokud chcete svému pejskovi bundičku dopřát, kupte opravdu kvalitní. Takovou, která nenasákne sněhem nebo vodou a pejskovi zahřeje bedra a záda. Nekvalitní látky nebo bavlna naopak vlhkost a chlad do sebe nasáknou a pejskovi naopak mohou zadělat na nepříjemné obtíže.

To, zda je potřeba pejskovi pořídit obleček na zimu, záleží na konkrétním čtyřnohém kamarádovi. Zkusíte-li mu bundu nandat a on se válí po zemi a snaží se jí sundat, bude mu nejspíše moc teplo. A pokud se klepe a nehraje si jako jindy, nejspíš by obleček nebo bundičku ocenil.

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psy

Dopřejte pejskovi do misky něco navíc

Stejně, jako my lidé máme během zimy doplňovat vitamíny, bychom i u našich nejlepších psích přátel měli dbát na pestrost stravy. Zkuste upravit jídelníček, aby zohledňoval potřeby během zimy a můžete i mírně zvýšit krmnou dávku. Doporučuje se také podpořit imunitní systém nejrůznějšími doplňky stravy, například lososovým olejem.