Dnes při nákupu nad

400

doprava zdarma

Nutripa Soloflex Dog – tekutá kloubní výživa

Nutripa Soloflex Dog – tekutá kloubní výživa

Nutripa Soloflex Dog – tekutá kloubní výživa pro psy i kočky s vysokým obsahem bioaktivních kolagenních peptidů PETAGILE®, chondroitin sulfátu, MSM, extraktu z listů olivovníku, hořčíku, vitaminu C a kyseliny hyaluronové. Bez sladidel a cukru. Účinnost ověřena řadou chovatelů a veterinářů.

Hodnocení:

5/5

Kategorie:

Popis

Nutripa Soloflex Dog – tekutá kloubní výživa

Soloflex Dog – tekutá kloubní výživa pro psy i kočky s vysokým obsahem bioaktivních kolagenních peptidů PETAGILE®, chondroitin sulfátu, MSM, extraktu z listů olivovníku, hořčíku, vitaminu C a kyseliny hyaluronové. Bez sladidel a cukru. Účinnost ověřena řadou chovatelů a veterinářů.

Kolagenní peptidy jsou fragmenty nativního kolagenu. Jedná se tedy o stokrát menší molekulu kolagenního původu, která umí vstoupit do buněk chrupavky i kosti. Přináší jim informaci a stavební látky a podněcuje tak chrupavkové buňky k tvorbě mladých kolagenních molekul. Ty pak regenerují arkádovitou kolagenní strukturu chrupavky. Již za jedenáct dní dochází ke zdvojnásobení tvorby kolagenu typu II v chrupavce. Molekulová hmotnost kolagenu nativního je 300.000 Da, molekulová hmotnost kolagenních peptidů PETAGILE® je cca 3000 Da, tedy 100 krát menší. Proto také mohou vstoupit do buněk a tam ovlivňovat jejich činnost.

Kloubní výživa

Hlavním nositelem vlastností jsou strukturální proteiny, laicky např. velmi dobře známý kolagen. Kolagen je pevnostní bílkovinou tkání. Proteoglykany zase umožňují pružnost a adhezivní proteiny pak ukotvení buněk ve tkáni. Vše plave v Matrixu, což je rosolovitá, beztvará amorfní hmota produkovaná buňkami vaziva. Vyplňuje prostor mezi buňkami a je schopná detegovat, vyhodnocovat, koordinovat a vytvářet chemické signály. Tato hmota je tvořena různými makromolekulami (aminoglykany a proteoglykany). Hlavním glykosaminoglykanem je kyselina hyaluronová (HA). Ale patří sem i běžně známý chondroitin sulfát (CHS).

A právě těchto látek lze využít na podporu matrixu při jeho snížené funkci (stárnutí), opotřebení (zánět) nebo poškození (úraz).

Látky typu kyselina hyaluronová (HA) nebo chondroitin sulfát (CHS) jsou „velké“ makromolekuly. Proto jejich podávání vede k velmi pozvolnému účinku. Spíše je vhodné hovořit o formě „modifikujícího“ průběh. Proto jim říkáme Chondroprotektiva. Účinnost těchto látek vychází z jejich struktury a vlastností. Nejde tedy jenom o pouhé dodání chybějících stavebních látek, ale především o tvorbu informační kaskády vedoucí k nové žádoucí syntéze těchto stavebních látek v poškozené tkáni. Charakteristická je jejich vlastnost tropismu, kdy se podávané látky aktivně vychytávají v poškozené tkáni.

U složitějších organismů je opotřebení pojivových tkání vždy doprovázeno tvorbou zánětu. Ten urychluje celý proces celkového degradace Matrixu, např. chrupavek a pojivových tkání. Proto má podávání chondroprotektiv omezenou účinnost a je vhodná kombinace s dalšími látkami omezující zánět.

 

Soloflex Dog psům chutná, ale hlavně jim pomáhá.

 

Dávkování: 

Pro dávkování použijte přiloženou odměrku nebo stříkačku. Před použitím protřepat.

 

Denní dávka pro psa:

5 – 10 kg = 5 ml

10 – 20 kg = 10 ml

20 – 30 kg = 15 ml

30 – 40 kg = 20 ml

V případě akutních problémů může být dávka dvojnásobná ve dvou samostatných dávkách. Suspenzi zamíchejte přímo do krmiva, případně po naředění vodou je možné aplikovat přímo do tlamy. Psi přijímají bez problémů.

 

Obsah účinných látek ve 100 ml:

 

PETAGILE® (bioaktivní kolagenní peptidy) – 12500 mg

Chondroitin sulfát – 3000 mg

MSM (methylsulfonylmethan) – 800 mg

Olivovník evropský – 400 mg

Vitamin C – 400 mg

Hořčík Mg  – 300 mg

Kyselina hyaluronová – 100 mg

 

Složení: Aqua purificata – čištěná voda (Ph.Eur. 9.0), PETAGILE® (bioaktivní kolagenní peptidy), chondroitin sulfát, MSM (methylsulfonylmethan), sodná sůl kyseliny askorbové, olivovník evropský (Olea europaea – extrakt), magnesium chelát, kyselina hyaluronová, kyselina citronová – regulátor kyselosti, sorban draselný – konzervant.

 

Upozornění: Ukládejte mimo dosah dětí! Uchovávejte v suchu, na tmavém místě při teplotě do 8 -12 °C. Spotřebujte do data uvedeného na obalu. Po otevření uchovávejte v lednici a spotřebujte  nejlépe do 1 měsíce. Nezmrazovat! Pouze pro zvířata! Doplňkové krmivo pro psy.

 

Obal: Skleněná lékovka tmavá 500 ml

 

 

Výrobce: Vyrobeno v ČR.

Distributor: NUTRIPA, s.r.o., Zbraslavská 11/12, 159 00 Praha 5, Česká republika

 

Balení: 500 ml

Neobsahuje barviva, cukry a sladidla. 

Výrobce Nutripa
Doporučujeme také doplnění o Xaro imunitu

🐾   Jedinečnost Vašeho pejska zaručena.
🌸   Materiály jsou jemné a pejska nijak neomezují v přirozeném pohybu.
🌱  Snadno čistitelné a pratelné.
🇨🇿  Vyrobeno v česku a českými švadlenami.
🌿  Rychleschnoucí, prodyšné a pejsci se nezapaří.
⭐  Originální přírodní a český design.
🐕  Kovové materiály spon a karabin - zaručují dlouhou životnost.
♻️ Ekologické materiály z certifikovaných recyklovaných látek.

Hodnocení

Hodnocení

4.4/5

Hodnocení

Hodnocení

zákazníků doporučuje

Hodnocení

recenze zákazníků

Mohlo by se Vám líbit