Dnes při nákupu nad

400

doprava zdarma

Nutripa Ascosorb – Vitamin C pro malé psy

Nutripa Ascosorb – Vitamin C pro malé psy

Nutripa Ascosorb – Vitamin C pro malé psy je moderní forma vícesložkové suspenze pro psy s vysokým obsahem vitaminu C (1000 mg vitaminu C/10 ml) Vitamin C je důležitý i pro psy a to nejen v zimě.

Hodnocení:

5/5

Kategorie:

Popis

Nutripa Ascosorb – Vitamin C pro malé psy  ASCOSORB C SMALL DOG

Doplňkové krmivo pro psy

Psi a další zvířata si mohou v těle vytvářet vitamin C. Pokud je pes stresovaný nebo nemocný, mohou být jeho zásoby vitaminu C v těle rychle vyčerpány. Proto jsou vhodné vyšší dávky vitaminu C u psů a koček na podporu imunity, při zánětech dásní, u oční katarakty starších zvířat, při zánětu močových cest, při zánětech horních cest dýchacích, v období růstu a pro zvířecí seniory. Vhodný i pro březí a kojící feny.

Ascosorb C DOG je moderní forma vícesložkové suspenze s vysokým obsahem vitaminu C (1000 mg vitaminu C/10 ml) pro psy.

Neobsahuje barviva, konzervanty a sladidla.

Proč je forma „denzní“ – husté suspenze vitaminu C výhodnější než běžně podávané formy vitaminu C ?

Vitamin C se do organismu vstřebává speciálním systémem aktivních přenašečů. A právě kapacita těchto přenašečů je omezená v čase a celkové podávané dávce. Čím vyšší jednorázová dávka, tím menší dostupnost pro organismus. Co ale v případech, kdy potřebujeme do organismu dostat násobky běžné dávky z důvodů onemocnění?

Kdy pes potřebuje doplnit vitamin C ?

Vitamin C je nepostradatelným metabolickým faktorem. Účastní se cele řady klíčových pochodů nezbytných pro organismus.

Bylo zjištěno, že psi, kteří dostávají vitamin C mají silnější imunitní systém a vykazují větší odolnost vůči onemocnění a lepší schopnost se zotavit z nemoci nebo zranění. Fyzický stres (zátěž, horečka, infekce) a emoční stres jsou nejznámější příčinou vyčerpání u psů. Vitamin C zlepšuje imunitní funkce tím, že zvyšuje funkci a aktivitu bílých krvinek. Také zvyšuje hladinu interferonu v krvi (přirozené antivirové a protirakovinné sloučeniny) a protilátky (bílkoviny, které ničí cizí materiály, jako jsou bakterie, viry a toxiny). Řada veterinářů zařazuje vitamin C do léčebných postupů pro různá onemocnění.

Vitamin C:

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psyPřispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psyPřispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže, zubů

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psyPřispívá k normálnímu energetickému metabolismu

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psyPřispívá k normální psychické činnosti

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psyPřispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání

Samotný přehled účinků potvrzuje jeho výjimečnost. Nároky na jeho konzumaci samozřejmě stoupají s věkem, se zátěží nebo u některých typů onemocnění. Samostatnou kapitolu tvoří nádorová onemocnění. Zvýšený přívod céčka je vhodný i po operacích, u zranění a dalších, organismus stresujících případů.

Jednou z nových možností je právě forma „denzní“ liposupenze vitaminu C. Jedná se o velkou koncentraci tukových sférických kapiček – sferozomů tvořených lecitinem s vyšším obsahem céčka. Suspenze bohatá na sferozomy umožňuje vstřebat vitamin C i mimo systém aktivních přenašečů prostou difuzí v lumen střeva. Účinná látka je ve formě askorbanu sodného, který má vyšší biologickou dostupnost než čistá kyselina askorbová a zároveň nepřekyseluje organismus. Jedná se o více pH „neutrální“ formu vitaminu C. Společně s vitaminem C se do organismu dostává i čistý nealergenní slunečnicový lecitin.

ASCOSORB C DOG se vyrábí pouze na objednávku z farmaceutických surovin bez použití konzervantů nebo sladidel. Stabilita suspenze bez konzervantů je dostatečně dlouhá při doporučených dávkách, za podmínek správného skladování. ASCOSORB C DOG vyrábíme minimálně 2x týdně v případě nutnosti i častěji podle množství objednávek. Postup výroby suspenze využívá kavitační jevy ve vakuu s řízenými podmínkami. Jedná se o zcela nový způsob výroby na vlastním zařízení.

Dávkování:

Lahvička je opatřena pumpičkou. 3 stlačení pumpičky = 1 ml

Denní dávka pro psa:

5 kg: 1  ml

5 – 10 kg: 2,5 ml

10 – 25 kg: 5 ml

25 – 40 kg: 7,5 ml

40 a více: 10 ml

Balení 100 g vystačí pro psa o hmotnosti 10 kg na cca 40 dnů užívání.

Některá zvířata mohou být citlivější a při vyšších dávkách vitaminu C se může objevit krátkodobě průjem. V tomto případě je nutné snížit dávku na polovinu. Nebo denní dávku rozdělit a podávat např. ráno a večer.

Obal: Hnědá skleněná lékovka s dávkovací pumpičkou

Složení: Aqua purificata – čištěná voda (Ph.Eur. 9.0), sodná sůl kyseliny askorbové 0,1 g/1 ml, slunečnicový lecitin (non GMO),  polysorbát 80 (E435) emulgator

Upozornění: Ukládejte mimo dosah dětí! Nepřekračujte doporučenou denní dávku! Uchovávejte v suchu, na tmavém místě při teplotě do 8 -12 °C. Po otevření spotřebujte do nejlépe do 1 – 2 měsíců podle velikosti balení. Lipo emulze je stabilní 3 měsíce od data výroby v chladovém režimu (lednice). Nezmrazovat! Trvanlivost je podle množství maximálně 2 – 3 měsíce při správném skladování.

Výrobce: Vyrobeno v ČR.

Distributor: NUTRIPA s.r.o., Zbraslavská 11, Praha 5, Česká republika

Balení: 100 g suspenze

Výrobce Nutripa
Doporučujeme také doplnění o Xaro Kloubní výživu

🐾   Jedinečnost Vašeho pejska zaručena.
🌸   Materiály jsou jemné a pejska nijak neomezují v přirozeném pohybu.
🌱  Snadno čistitelné a pratelné.
🇨🇿  Vyrobeno v česku a českými švadlenami.
🌿  Rychleschnoucí, prodyšné a pejsci se nezapaří.
⭐  Originální přírodní a český design.
🐕  Kovové materiály spon a karabin - zaručují dlouhou životnost.
♻️ Ekologické materiály z certifikovaných recyklovaných látek.

Hodnocení

Hodnocení

4.4/5

Hodnocení

Hodnocení

zákazníků doporučuje

Hodnocení

recenze zákazníků

Mohlo by se Vám líbit