OPICE

Opice se objevuje v různých kulturách a civilizacích, ať už jako symbol či hrdina řady vyprávění, mýtů a příběhů. V Egyptě nese její podobu bůh Thovt.

Jednou z jeho podob je opice se psí hlavou, kde pes symbolizuje věrnost. V Číně se opice stala jedním ze znamení zvěrokruhu. Tradice vychází z legendy o Buddhovi, který se chystal opustit Zemi. Přišlo se s ním rozloučit pouze dvanáct zvířat, a za odměnu byla po nich pojmenována znamení horoskopu. Opice představuje sklony k lehkovážnosti, posmívání a nemístným žertům, ale umí být také velmi srdečná, citlivá a empatická. Je rovněž šikovná a kreativní. 

 

Autorkou motivu je česká ilustrátorka Andes, která o spolupráci s RE.BRUNS napsala: „Kreslení a malování je mojí velkou součástí již odmala a nepustilo se mě dodnes. Jen už místo na papír rozvíjím své ilustrace digitální formou. Spolupráce s RE.BRUNS mě nadchla pro svojí originalitu v motivech, kvalitou zpracování produktů a fakt, že se jedná o lokální výrobu a podporu kreativních a šikovných lidí. Jsem ráda, že se trh zase o trochu víc zaplní místní tvorbou, taková spolupráce mi dělá radost.“