Dnes při nákupu nad

400

doprava zdarma

Je lepší pořídit pejskovi obojek, nebo kšírky?

Přemýšlíte, zda vašemu pejskovi padne spíše obojek, nebo zda pro něj budou lepší kšírky? Rozhodnutí nemusí být vůbec jednoduché, ale je důležité! Pro každého pejska se hodí něco jiného a výběr se může lišit i podle míst, kam se svým pejskem vydáváte. Zkusíme vám poradit, co svému parťákovi pořídit.

Kšíry a postroje – varianta pro tahače a menší pejsky

Na běžnou procházku můžete samozřejmě obléct postroj i obojek, podle svého vkusu. Důležité ale je, aby pejsek uměl chodit na vodítku. Pokud je neposeda a má tendenci tahat nebo máte malé štěňátko, které se na vodítku teprve učí, doporučujeme pořídit postroj nebo kšírky. Ty rozloží tažnou sílu a na krk pejska nepůsobí velký tlak, který by mohl způsobit problémy nejen s pohybovým aparátem, ale také například se štítnou žlázou. V krajních případech může divoké škubání a tahání pejska na vodítku způsobit poranění krku, a dokonce i zraku a sluchu.

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psy

Proto je lepší variantou vodit pejska na kšírkách a postupně ho učit klidnější chůzi na vodítku. Kšíry doporučujeme menším pejskům kvůli pohodlí a zdraví zad a také štěňátkům, kterým by škubání na vodítku mohlo způsobit nepříjemnosti.

Kšíry samozřejmě můžete pořídit svému pejskovi prostě jako stylový doplněk, který vám udělá radost. Všichni přeci chceme, aby nám to při procházkách slušelo. Když zvolíte kšírky s osobitým designem, věřte, že se za vámi bude každý otáčet!

Když kšíry, tak pořádné

Při výběru kšír a postroje si dávejte pozor, protože výrobcům vždy nejde o to, aby měli pejsci zdravá záda a srst. Proto pečlivě vybírejte padnoucí střih a takové kšírky, které nedřou, neskřípou a pejskovi sedí. A to i v podpaží nebo kolem hrudníku. Neměly by škrtit a také nesmí sahat příliš vysoko ke krku pejska. Při jejich výběru dobře pejska oměřte a ujistěte se, že jsou pro plemeno nebo pro konstituci vašeho pejska vhodné.

Kšíry od RE.BRUNS mají promyšlený střih, který padne menším pejskům a můžete je s klidným svědomím nasadit i těm, kteří patří mezi psí neposedy. Navrhli jsme je totiž tak, aby byly prodyšné a pohodlné.

Obojek, skvělá volba pro klidnější a větší pejsky

Obojky jsou jasnou a praktickou volbou pro pejsky, kteří zvládají chůzi na vodítku. Jsou vhodnější i v případě, máte-li doma huňatého dlouhosrstého psa. Také obojek by měl být prodyšný, pratelný a z dobrých materiálů, které vám umožní snadnou údržbu a vaše zvířátko nebude dřít na krku.

Aby byl obojek pohodlný, zvolte šířku obojku podle plemene a tělesné stavby pejska. Obecně lze říct, že psi s delším krkem, jako jsou chrti, mají mít širší obojek. Malá plemena a pejsci menšího vzrůstu mohou mít obojek užší.

Pokud jste se rozhodli pořídit svému chlupáčovi stylový kousek z nabídky RE.BRUNS a máte doma středního nebo většího pejska, doporučujeme vybrat právě obojek.

Re.Bruns Ekologické doplňky pro psy

Naslouchejte sobě, svému pejskovi i přírodě

Ať už s rozhodnete pro jedno, nebo pro druhé, je důležité, aby vaše volba dbala na to, jaký je váš pejsek a jaký je charakter vašich procházek. Vždy naslouchejte tomu, zda je vaše vybavení pro pejska kvalitní a šetrné. Obojky i kšírky RE.BRUNS jsou navržené tak, aby byly prodyšné, pohodlné vám i vašemu mazlíčkovi a k tomu všemu je šijeme s respektem k přírodě.